وندور لیست (AVL) چیست؟

وندور لیست (AVL) چیست؟

فهرستی از تامین کنندگان معتبر پذیرفته شده بر اساس معیار ها، سیاست ها و استراتژی های هر سازمان برای تامین کالا و یا خدمات خاص مد نظر آن سازمان را وندور لیست و یا به اصطلاح AVL می نامند. 

تدارکات صنعتی سپاهان
avl-وندورلیست-وندورلیست نفت

در پروژه‌های بزرگ صنعتی از قبیل پروزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، پخش و پالایش، نیرو، فولاد، و دیگر صنایع بزرگ و حساس، زمانی که مسئولیت تأمین کالای مورد نیاز پروژه بر عهده مجری می‌باشد، کارفرمایان یا مشاورین طرح، لیستی شامل کلیه کالا و تجهیزات مورد تأیید خود و شرکت‌های تولید یا توزیع کننده آن را پیوست قرارداد می‌کند و در قرارداد ذکر خواهد شد که مجری موظف است در اجرای پروژه تنها از محصولات مورد تأیید کارفرما استفاده نماید، به لیستی که شامل محصولات مورد تأیید کارفرما است و اطلاعات شرکت تولید یا توزیع کننده در آن وجود دارد “لیست بلند” یا ” وندور لیست ” می‌نامند. البته نام کامل و صحیح آن Approved vendor list به معنی لیست فروشندگان تأیید شده می‌باشد. یا مخفف آن (AVL) است.

توضیح اینکه در کنار لیست بلند پیمانکار یا مجری طرح مجاز است لیست کوتاهی (Short list) را برای سهولت انجام اخذ پیشنهادات فنی و مالی و همچنین تسریع در فرایند ارزیابی تهیه و بر اساس آن فهرست تأمین کالا و تجهیزات خود را انجام دهد.

Tadarokate sanati sepahan

تدارکات صنعتی سپاهان

تدارکات صنعتی از سپاهان با افتخار از سال ۱۳۷۴ تاکنون در خدمت صنعت نفت گاز پتروشیمی و صنایع وابسته می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.